MAGNEZ – JAKI WYBRAĆ?

Po który magnez sięgać? I czy po niego sięgać? Gdzie szukać źródeł magnezu w pożywieniu?

Pamiętajmy, że najlepszą formą suplementacji magnezu jest spożywanie ciemnozielonych warzyw liściastych, zasobnych w chlorofil. Przykładem jest tutaj np. jarmuż. Swoją zieleń chlorofil zawdzięcza obecności atomu magnezu. Ale jeśli w naszej diecie brakuje zielonych składników pożywienia, to należy skorzystać z suplementu magnezu, który w bardzo szybki i skuteczny sposób pomoże osiągnąć dawkę terapeutyczną lub zapobiegawczą. To jaki magnez wybrać? Które formy są najlepsze, a które najgorsze?  Czytacie składy suplementów? Moje Podopieczne uczą się tego w trakcie trwania Programu.

najlepsze formy magnezu

CYTRYNIAN MAGNEZU – najbardziej popularna forma magnezu, bo jest niedrogi i łatwo się wchłania. Jego wchłanianie wynosi 90%. Kwas cytrynowy, zawarty w nim, jest  łagodnym środkiem przeczyszczającym, dlatego ta forma magnezu jest pomocna także przy zaparciach.  To rozwiązanie nie jest pomocne dla osób z luźnymi wypróżnieniami, natomiast dobrze się sprawdza u osób z problemami odbytnicy lub okrężnicy.

TURYNIAN MAGNEZU – działa prewencyjnie, chroni przed arytmią, najlepszy dla osób z problemami sercowo – naczyniowymi. Łatwo się wchłania, bo tauryna w połączeniu z magnezem stabilizuje błony komórkowe. W przeciwieństwie do cytrynianu magnezu nie ma właściwości przeczyszczających.

GLICYNIAN MAGNEZU (CHELAT MAGNEZU) – magnez związany z aminokwasem – glicyną. Stanowi najbardziej biologicznie wchłanialną formę magnezu, taka forma magnezu nie wywołuje biegunek. To najlepszy wybór, aby długoterminowo korygować niedobory magnezu.

JABŁCZAN MAGNEZU – to najlepszy wybór dla osób, które uskarżają się na permanentne zmęczenie. Dlaczego? Kwas jabłkowy to naturalny kwas owocowy obecny w większości komórek w naszym organizmie, jest składnikiem enzymów będących kluczowymi w syntezie ATP (adezyno-5-trifosforanu), odpowiedzialnych za energię życiową. Ta forma magnezu jest bardzo dobrze rozpuszczalna.

CHLOREK MAGNEZU – zawiera tylko 125 elementarnego magnezu,  ale posiada imponującą szybkość wchłaniania. To najlepsza forma magnezu, służącego do detoksykacji tkanek. Ponadto chlorek (nie chlor), wspomaga pracę nerek i może przyspieszyć spowolniony metabolizm.

WĘGLAN WAPNIA – to popularna biologiczna forma magnezu, która zmienia się w chlorek magnezu, gdy zmiesza się z kwasem solnym w żołądku. Szczególnie polecana dla osób, które zmagają się z niestrawnością i refluksem żołądkowym, ma właściwości zobojętniające kwas. Wchłanialność tej formy magnezu wynosi zaledwie 30%.

SIARCZAN MAGNEZU (SÓL EPSOM) – jest bardzo pomocny przy zaparciach, stosowany jako środek żółciopędny, przynosi ulgę opuchniętym stopom, eliminuje również skurcze mięśni i problem ciężkich, zmęczonych nóg. Ma jedną wadę – obchodzić trzeba się z nim ostrożnie i pilnować dawek, bo łatwo jest go przedawkować.

gorsze formy magnezu

TLENEK MAGNEZU – najbardziej rozpowszechniona forma magnezu dostępna w aptekach, niechelatowany i dlatego bardzo słabo się wchłania, w porównaniu z formami magnezu wymienionymi wyżej.

GLUTAMINIAN I ASPARAGINIAN MAGNEZU – obie formy są neurotoksyczne w postaci niezwiązanej z innymi aminokwasami. Pamiętajmy, że kwas glutaminowy i asparaginowy są składnikami sztucznego słodzika aspartamu.

Niech nas nie kuszą kolorowe opakowania suplementów – sprawdzajmy składy suplementów.

To jest tylko część informacji, które przekazuję w trakcie trwania Programu. Jeśli chcesz wiedzieć, czy ten Program jest dla Ciebie  – umów się na bezpłatną konsultację.

Co ja polecam? Nie mogę bezpośrednio wskazywać na konkretne produkty, wybór pozostawiam Wam , a jeśli chcecie wiedzieć konkretnie CO, to zapraszam Was do współpracy. Każdy jest inny.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s